Division | Host | Date | Time | Game Number | Game | Field |
BU13 - Paradise | ||||||
U13 Boys | Paradise | Aug 23 | 4:30 pm | 1 | Western vs BPSA | Peter Barry Duff |
|
| Aug 23 | 6:30 pm | 2 | MPSA vs PYSA | Peter Bary Duff |
|
| Aug 24 | 4:30 pm | 3 | St. John's vs lower ranked winner Game 1 or 2 | Peter Barry Duff |
|
| Aug 24 | 6:30 pm | 4 | Feildians vs higher ranked winner Game 1 or 2 | Peter Barry Duff |
|
| Aug 24 | 6:30 pm | 5 | Loser Game 1 vs Loser Game 2 | Dianne Whalen #2 |
|
| Aug 25 | 2:30 pm | 6 | Bronze Medal Loser Game 3 vs Loser Game 4 | Dianne Whalen #2 |
|
| Aug 26 | 2:30 pm | 7 | Gold Medal Winner Game 3 vs Winner Game 4 | Peter Barry Duff |
GU13 - Topsail, CBS | ||||||
U13 Girls | CBS | Aug 24 | 3:00 pm | 1 | Bronze Medal CBS vs Feildians | Topsail |
|
| Aug 26 | 12:00 pm | 2 | Gold Medal St. John's vs Winner Game 1 | Topsail |
GU15 - Topsail, CBS | ||||||
U15 Girls | CBS | Aug 23 | 7:00 pm | 1 | BPSA vs PYSA | Topsail |
|
| Aug 24 | 6:00 pm | 2 | CBS vs Western | Topsail |
|
| Aug 24 | 8:00 pm | 3 | St. John's vs Winner Game 1 | Topsail |
|
| Aug 25 | 3:00 pm | 4 | Bronze Medal Loser Game 2 vs Loser Game 3 | Topsail |
|
| Aug 26 | 3:00 pm | 5 | Gold Medal Winner Game 2 vs Winner Game 3 | Topsail |
BU15 Tier 1 - Wellington, Corner Brook | ||||||
U15 Boys Tier 1 | Corner Brook | Aug 24 | 1:00 pm | 1 | Feildians Sky Blue vs CBS | Wellington |
|
| Aug 24 | 3:00 pm | 2 | Feildians Navy vs St. John's Rep | Wellington
|
|
| Aug 25 | 10:00 am | 3 | Bronze Medal Loser Game 1 vs Loser Game 2 | Wellington |
|
| Aug 26 | 10:00 am | 4 | Gold Medal Winner Game 1 vs Winner Game 2 | Wellington |
BU15 Tier 2 - Wellington, Corner Brook | ||||||
U15 Boys Tier 2 | Corner Brook | Aug 24 | 5:00 pm | 1 | Western vs PYSA | Wellington |
|
| Aug 24 | 7:00 pm | 2 | BPSA vs St. John's Academy | Wellington |
|
| Aug 25 | 12:00 pm | 3 | Bronze Medal Loser Game 1 vs Loser Game 2 | Wellington |
|
| Aug 26 | 12:00 pm | 4 | Gold Medal Winner Game 1 vs Winner Game 2 | Wellington |
GU17 - KGV, St. John's | ||||||
U17 Girls | St. John’s | Aug 23 | 6:30 pm | 1 | CBS vs SJSA | KGV |
|
| Aug 25 | 5:00 pm | 2 | CBS vs SJSA | KGV |
|
| Aug 26 | 4:00 pm | 3 if necessary | CBS vs SJSA | KGV |
BU17 Tier 1 - KGV, St. John's | ||||||
U17 Boys Tier 1 | St. John’s | Aug 24 | 1:00 pm | 1 | St. John's vs Western | KGV |
|
| Aug 24 | 3:00 pm | 2 | Feildians vs PYSA | KGV |
|
| Aug 25 | 1:00 pm | 3 | Bronze Medal Loser Game 1 vs Loser Game 2 | KGV |
|
| Aug 26 | 12:00 pm | 4 | Gold Medal Winner Game 1 vs Winner Game 2 | KGV |
BU17 Tier 2 - KGV, St. John's | ||||||
U17 Boys Tier 2 | St. John’s | Aug 24 | 5:00 pm | 1 | BPSA vs PYSA | KGV |
|
| Aug 24 | 7:00 pm | 2 | Feildians vs CBS | KGV |
|
| Aug 25 | 3:00 pm | 3 | Bronze Medal Loser Game 1 vs Loser Game 2 | KGV |
|
| Aug 26 | 2:00 pm | 4 | Winner Game 1 vs Winner Game 2 | KGV |